אפליקציית שירת Progressive Web Apps
הורידו את המדריך >>
כל השאלות שעליכם לשאול את ספק האפליקציה
בטרם אתם רוכשים אפליקציה לניהול אנשי שטח
English / עברית

Progressive Web Apps  - הינן הדור החדש של אתרי אינטרנט אשר בנויים באופן שיתנהגו כמו אפליקציות בעת הפעלתם בסמארטפון.
זוהי גישה חדשה לבניית אתרי אינטרנט אותה יוזמה חברת גוגל והיא מקדמת אותה במרץ. 

PWA או Progressive Web Apps                                                                                   

PWA  או  Progressive Web Apps הינה  גישה חדשה לבניית אתרי אינטרנט שיזמה גוגל ב 2015, אשר נותנת מענה לסוגית המורכבות של פיתוח למובייל.
היה רק עניין של זמן עד שנולד בחברת גוגל הרעיון של יישומי אינטרנט מתקדמים. כיום גישה זו מהווה את אחד הטרנדים הבולטים כיום בתחום הפיתוח למכשירים ניידים. יותר ויותר מפתחים מגלים עניין ברעיון ובטכנולוגיה מודרנית זו. 

השוני בין פיתוח אתרי אינטרנט לבין פיתוח למובייל
אם גם אתם עוסקים בפיתוח לאינטרנט אזי סביר להניח שאתם בונים אתרי אינטרנט. אולם אתרי אינטרנט שייכים לשנות ה-90.  אבד עליהם הכלח.  כיום הכל הוא אפליקציות , כלומר Apps. אבל אי אפשר פשוט לקום ולפתח יישומים למובייל. פיתוח כזה תמיד היה משימה מאתגרת אשר רק מקצת ממפתחי האינטרנט העזו לבצע. זכרו, יש מגוון סביבות (אפל, אנדרואיד, ווינדוז פון ...),  שינויים מתחוללים חדשות לבקרים ועוד. נדרש ידע מורכב כדי להיות מסוגלים לפתח יישומים המתאימים למגוון הפלטפורמות הניידות  הדינאמיות הללו. ואז, כמובן, תמיד ממתין לכם אתגר הפיכת האפליקציה לציבורית (כל מי שניסה אי פעם להעלות את האפליקציה שלו ל- AppStore, מבין למה הכוונה.)
לכן כל כך הרבה מפתחי אינטרנט לא היו מרוצים עם המצב. מוחות מבריקים רבים ניסו בכל כוחם לגשר על הפער המתסכל בין הפיתוח לאינטרנט לבין הפיתוח הסלולרי. לכן היה זה רק עניין של זמן עד שנולד בחברת גוגל הרעיון של יישומי אינטרנט מתקדמים, אשר נתן מענה לסוגיה זו. 
PWA  או Progressive Web Apps  הינה  גישה חדשה לבניית אתרי אינטרנט שיזמה גוגל ב 2015
קרדיט: מקור: google.co.il 
Progressive Web Apps
בסופו של דבר בשנת 2015 הציגה גוגל את הרעיון הטוב הבא שלהם אחרי רעיון הגלישה בסתר של כרום:  את המושג Progressive Web Apps  דהיינו "יישומי אינטרנט מתקדמים".

אז מה הם Progressive Web Apps או PWA ?
מדובר בדור החדש של אתרי אינטרנט אשר בנויים באופן שיתנהגו כמו אפליקציות בעת הפעלתם בסמארטפון. המושג מבריק בפשטותו. אתם מפתחים אתר אינטרנט שנראה ומתנהג בדיוק כמו אפליקציה לנייד, כלומר ניתן להוסיפו למסך הבית בטלפון חכם, לשלוח הודעות PUSH  (דחיפה), לגשת לחומרה של המכשיר והכי חשוב - לעבוד במצב לא מקוון (Off Line) כאילו היתה לו גישה לאינטרנט מלא.

אבל ... אבל ... אתם תוהים: כיצד יכול דפדפן לפתוח אתר אינטרנט מבלי להיות מסוגל לגשת אליו באינטרנט? ובכן, תאמינו או לא, אבל הדפדפן שלכם מסוגל כעת לתכונות רבות ששייכות למכשירים ניידים אשר בעבר לא הייתם מצפים להן. חלק ניכר כיום מן התכונות הזמינות באופן מקורי בניידים, נתמכים גם על ידי הדפדפן שלכם. הגרסה הנוכחית של כרום תומכת ב 33 מתוך 36 תכונות של מכשירים ניידים. ועל השאר עובדים החבר'ה של גוגל. 

מופתעים? רוצים להתרשם? עיינו באתר whatwebcando.today . אתר זה מנתח את ממשקי ה- API של הדפדפן ומציג אילו מהתכונות הזמינות בסמארטפונים נתמכים גם על ידי הדפדפן שלכם. 

לאחרונה מתקיים דיון ער בקרב מפתחי אפליקציות ואתרי אינטרנט האם לאפליקציות מובייל יש בכלל זכות קיום לאור ההתפתחויות האחרונות בטכנולוגיות WEB ובעיקר ביכולות של הדפדפנים המודרניים. גוגל מצידה מבהירה שהיא תומכת באופן מלא במעבר מאפליקציות מובייל אל Progressive Web Apps,  - צעד שגוגל רואה בו מענה לצרכים ולהרגלי הגלישה של משתמשי כרום.

מנהלת הפיתוח, ה- CTO שלנו, מדווחת כי טכנולוגיה חדשה זאת, לאחר שמשקיעים בהטמעתה ובונים את התשתית המורכבת שלה,  מאפשרת  קיצור משמעותי של זמני עליה לאוויר. זאת מפני משהוקמה התשתית הטכנולוגית, בניית ועדכון Progressive Web Apps  קלים ומהירים בהרבה לעומת פיתוח אפליקציית נייטיב לאנדרואיד והן ל-iOS ועוד יתרונות רבים.  

לסיכום: 
Progressive Web Apps נועדו לספק לגולשי האינטרנט את אותה החוויה העשירה להם הם רגילים בעת שימוש באפליקציות ייעודיות למובייל, אך ללא הסרבול הכרוך בהורדה ובהתקנה של האפליקציה. 
 
מתעניינים באפליקציה לניהול טכנאי שטח, ליסינג, מפיצים, מתקינים, אנשי שירות וסוכני מכירות אשר שייכת לדור חדש זה ?
הגעתם למקום הנכון! האפליקציה שלנו פועלת בטכנולוגיית Progressive Web Apps והינה אפליקציה חדשנית לניהול טכנאים, קריאות שירות ונותני שירות. צרו עימנו קשר ללא התחייבות !
 
Embed from Getty Images
 
כל הזכויות שמורות לוובלט בע:מ. .אין להעתיק מהאתר ללא רשות בעל זכות היוצרים. הגנת זכות היוצרים חלה על כל צורת ביטוי   מדיניות פרטיות 
FacebookLinkedin
פרטי התקשרות -  וובלט​ - WEBLET
כתובתנו: מגדלי בסר 4, קומה 28
מצדה 7 בני ברק, מיקוד 5126112
טלפון: 03-6160808
פקס: 03-6160202
דוא"ל: info@weblet.co.il
WAZE: וובלט-WEBLET -אפליקציה לאנשי    שטח
או לחילופין נווטו אל :  
קישור ל WAZE 
GDPR