בלוג אנשי שטח - BYOD , Bring Your Own Device
הורידו את המדריך >>
כל השאלות שעליכם לשאול את ספק האפליקציה
בטרם אתם רוכשים אפליקציה לניהול אנשי שטח
English / עברית
BYOD תוכנה לאנשי שטח
תוכנת WEBLET תומכת ב- BYOD
פועלת על כל סוגי המכשירים הנפוצים
אנשי השטח משתמשים במכשירים האישיים שלהם 
מערכת ניהול טכנאים וניהול קריאות שירות לטכנאי שטח במכשירי העובדים שלכם

יועצי חברת גרטנר מנבאים ש-90% מהחברות יתמכו ברעיון של אפליקציות עסקיות במכשירים אישיים עד 2014. 

בימים אלו של התפתחויות טכנולוגיות אנו עדים למגמה חדשה הצומחת בארגונים המעסיקים עובדים במשרד ובשטח -   Bring Your Own Device. 
מצד אחד רבים מאמצים את הסמאטרפון האישי שלהם (אייפון, אייפד , סאמסונג ואחרים) לשימוש לצרכי עבודה. מצד שני אנו שומעים על עובדים רבים אשר נוטלים את העבודה לכל מקום:  לביתם, לבית הקפה ואפילו לנופש.  הדבר בא לידי ביטוי לא רק גם בקרב עובדי הצווארון הלבן, אלא גם בקרב עובדי שטח, טכנאים ונותני שירות.
 
 

BYOD - שימוש בסמארטפון האישי בעבודה בקרב אנשי השטח    

BYOD- Bring Your Own Device למסופון נייד  
  
על פי הסטטיסטיקות העדכניות בחו"ל יותר מ- 30% מהעובדים כיום מסתמכים על הסמארטפונים שלהם כפלטפורמה בסיסית לפעילות עסקית.  טרנד זה של שימוש בסמארטפון האישי לצורכי עבודה מתפשט כאמור גם לאנשי מכירות וסוכני שטח.

כפועל יוצא גרמה תופעה זו למצב שבו הסביבה העסקית הפכה לגמישה יותר עבור העובדים: המעסיקים נתקלים כיום יותר ויותר בדרישה מצד העובדים לקבל גישה אל האפליקציות של העסק מכל מקום על מנת שיוכלו לעבוד בצורה נוחה יותר.  בעקבות זאת החלו ארגונים רבים להטמיע בקרבם  שיטת העבודה החדשה: הבא את מכשיר הסמארטפון שלך לעבודה. מודל זה מכונה בשם BYOD- Bring Your Own Device.

 

ואמנם מחקר אחר מחקר מעידים על כך ששימוש של עובדים בסמארטפונים שלהם במקום עבודתם היא תופעה אשר הולכת ומתפשטת, וכי המנהלים ובעלי העסקים מאמצים את המגמה הזו.
מחקר שנערך על ידי חברת סיסקו  מצא  ש- 84% מבעלי הארגונים לא רק שמאפשרים את השימוש בסמארטפון האישי,  אלא אף מספקים שירותי תמיכה טכנית למכשירים. 
חיזוק לכך ניתן למצוא גם בניתוח שערכה חברת גרטנר אשר לדעתה מגמה זו תלך ותתחזק ולא ניתן יהיה להימנע ממנה. אם לצטט את החברה, הרי שתוצאות המחקר מצביעות על כך ש"העלייה במגמה של הבאת מכשיר הסמארטפון האישי למקום העבודה (BYOD ) היא כה חדה אשר מזכירה את התקופה כשהמחשב האישי (PC) חדר למקום העבודה."


Bring Your Owen Device מהווה אלטרנטיבה אסטרטגית אשר מאפשרת לעובדים, לשותפים עסקיים ולמנהלים לקבל גישה אל מערכות המידע של החברה ולעבוד מכל מקום. על פי שיטה זו המשתמשים זוכים בגישה לאפליקציית החברה מתוך המכשיר הסלולארי או הטאבלט האישי שלהם. המכשיר נבחר ונקנה על ידי המשתמש. על פי רוב יחידת המחשב (IT) מפרסמת רשימת מכשירים המקובלים לשימוש. בנוסף היא מספקת שירותי תמיכה למכשירים. הארגון מחליט אם לספק החזר הוצאות מלא או חלקי על רכישת המכשיר, אולם אין הוא  מחויב בכך.

בחברת היעוץ גרטנר מאמינים שהדרך הטובה ביותר להתמודד עם המגמה החדשה היא על ידי הגדרת מדיניות של שימוש מושכל ומאובטח במכשיר ובאפליקציות. כמו כן היא ממליצה על סנכרון מתמיד עם שירותי הענן של החברה. לדעתם BYOD אינו מתאים לכל חברה או לכל עובד, יהיו אדפטציות רבות במהלך השנים באופן שתתאים לכולם.

יתרונות ה - BYOD
מנהלים רבים זיהו  שטרנד ה- BYOD עשוי להניב תועלת לחברה: הוא מאפשר גמישות רבה יותר לעובדים ומספק להם גישה נוחה יותר למידע לו הם זקוקים לצורך עבודתם.  
ניתן להצביע על היתרונות הבאים של BYOD  לעובדי שטח:
הגברת שיתוף הפעולה מצד העובדים, אשר נהנים לתפעל את המכשירים בהם בחרו בעצמם
שביעות רצון של העובדים שאינם מחוייבים יותר לאחוז בשני מכשירים שונים, האחד פרטי והשני עסקי
יעילות בתפעול המכשירים- אנשי השטח מכירים את הסמאטרפונים שלהם ואינם צריכים לרכוש ידע בנושא
הזדהותם עם מקום העבודה
אבטחה טובה יותר של האפליקציות והמכשירים, זאת בתנאי שהוגדרה ונאכפה מדיניות על ידי  צוות ה- IT של החברה
הקטנת ההוצאות התפעוליות, שכן אין צורך לרכוש מכשירים לעובדים
יכולת לגייס משאב אנושי איכותי: הואיל ועבודת אנשי השטח  מתבססת על ציוד נייד חדשני, ניתן להעסיק כוח אדם אשר חש בנוח עם המכשירים המתקדמים ועם הטכנולוגיה החדשה
כל היתרונות הללו מגדילים את התפוקה.

תוכנת WEBLET  וה - BYOD
תוכנת WEBLET  מתאימה במיוחד למגמה זו של "הבא את המכשיר שלך לעבודה". זאת מהטעם שתוכנת iTrinity הינה מסוג Cross Platform  ועובדת על כל סוגי הטאבלטים והסמארטפונים. כלומר אם תרצו בכך, סוכני השטח יוכלו להפעילה באמצעות כל אחד מהמכשירים האישיים שלהם.


לסיכום:
אם שימוש במכשירי סלולאר וטאבלטים אישיים בעת הפעלת תוכנת מכירות, השירות והטכנאים איננה בראש מעייניכם ואם יש לכם ספק לגבי BYOD, הציצו במספרים הללו אשר התפרסמו על ידי חברות מחקר מובילות: IDC מנבאים ששוק הסמארטפונים יגדל ב50% השנה ומספר מכשירי הסמארטפון יגיע ל- 450 מיליון. בנוסף, הם חוזים שארגונים רבים יקנו מעל 10 מיליון אייפדים השנה. יועצי חברת גרטנר מנבאים ש-90% מהחברות יתמכו ברעיון של אפליקציות עסקיות במכשירים אישיים עד 2014.  עד תאריך זה 80% מהארגונים יפעילו חטיבת מובייל אשר תתמחה באייפדים ובשאר הטאבלטים.
מתעניינים בתוכנה לניהול טכנאי שטח, אנשי שירות וסוכני מכירות על גבי טאבלטים? הגעתם למקום הנכון! WEBLET  הינה המערכת החדשנית לניהול טכנאים, קריאות שירות ונותני שירות.  צרו עימנו קשר ללא התחייבות !
 
כל הזכויות שמורות לוובלט בע:מ. .אין להעתיק מהאתר ללא רשות בעל זכות היוצרים. הגנת זכות היוצרים חלה על כל צורת ביטוי   מדיניות פרטיות 
FacebookLinkedin
פרטי התקשרות -  וובלט​ - WEBLET
כתובתנו: מגדלי בסר 4, קומה 28
מצדה 7 בני ברק, מיקוד 5126112
טלפון: 03-6160808
פקס: 03-6160202
דוא"ל: info@weblet.co.il
WAZE: וובלט-WEBLET -אפליקציה לאנשי    שטח
או לחילופין נווטו אל :  
קישור ל WAZE 
GDPR