שלושה שלבים למעבר לאפליקציית מסופונים בחברות עם אנשי שטח
הורידו את המדריך >>
כל השאלות שעליכם לשאול את ספק האפליקציה
בטרם אתם רוכשים אפליקציה לניהול אנשי שטח
English / עברית
כמו משחק ילדים: תוכנת מסופונים לניהול עובדי שטח תעניק לכם כוח עבודה יעיל יותר, הביצועים העסקיים ישתפרו והשורה תחתונה תשתפר.
תוכנת מסופונים לניהול העסק תשפר את הרווחיות

הצמיחה של הטלפונים החכמים היא כבר לא חדשות. אבל הסטטיסטיקה עדיין מדהימה. על פי התחזית האחרונה כמות הטלפונים הניידים יגיעו למעל שני מיליארד מכשירים בשנת 2016. בשנת 2009 מספר זה עמד "רק" על 174 מיליון. זהו גידול עצום לכל הדעות.
הכול טוב ויפה, אתם יכולים להגיד, אבל מה אכפת לנו בעצם?

שלושה שלבים למעבר למסופונים בחברות עם אנשי שטח

פשוט - אם עדיין לא אימצתם תוכנת מסופונים בחברה שלכם, אתם מכניסים אותה לסיכון גדול של להישאר מאחור. במיוחד אם הינכם מעסיקים עובדי שטח. שכן ככל שמדובר בניהול אנשי שטח, מתקינים, אנשי שירות, מוכרנים ועוד, הסמארטפונים והטאבלטים כבר מזמן חדרו לזירת העסקים.
המעבר למובייל אינו דבר שניתן לדחות לעתיד. נראה שזה משהו שצריך להתבצע עכשיו. 

תוכנת מסופונים לניהול עובדי שטח תעניק לכם כוח עבודה יעיל יותר, הביצועים העסקיים ישתפרו והשורה תחתונה תשתפר. העבודה תהיה חלקה יותר, כמו משחק ילדים. שכן אם ללמוד מניסיונם של אחרים, 63% מהחברות המשתמשות במכשירים ניידים, חוו עלייה בפריון בעבודה ו- 50% חוו עלייה בשיעורי שביעות רצון הלקוחות. 

אם אתם נכונים לאמץ טכנולוגיה ניידת בעסקי שירות השטח שלכם, הנה שלושה שלבים בסיסיים שעליכם לבצע:
 • לבחור מכשירים ניידים
 • לבחור תוכנת מסופונים ניידת ידידותית 
 • להטמיע את התוכנה בארגון, בצוותי השטח והמשרד האחורי 
1 בחירת מכשירים ניידים:
ככל שמדובר במכשירים, ישנם גורמים רבים אותם יש לקחת בחשבון. לדוגמא: 
איזה אופי של מכשיר יתאים בדיוק לצרכים שלכם? סמארטפון, טאבלט או פאבלט  (מכשיר היברידי המשלב בין שניהם) ? 
אם התפעול שלכם מצריך העברת נתוני  עבודה בסיסיים בלבד לצוות הנייד, אזי טלפונים חכמים (וסמארטפונים) יכולים לעשות את העבודה. אם סוכני השטח זקוקים למידע מפורט יותר תוך כדי עבודה, יתאימו טאבלטים עם מסך גדול יותר. פאבלטים עשויים להיות בחירה מעניינת, מכיוון שהם מציעים פונקציונאליות של טלפון חכם, אך מספקים שטח מסך גדול יותר לעבוד עימו.
האם אתם זקוקים למכשירים מוקשחים? אם העבודה מתבצעת בתנאי מזג אוויר קיצוניים, לחות, חום או עבודה בגובה (תוך סיכון לנפילות)  נדרש לבחור במכשירים עמידים יותר. 
איזהו מערכת הפעלה ניידת מועדפת על ידיכם ? ישנן שתי אפשרויות מובילות :
Android  ו-  iOS. הבחירה תלויה במספר גורמים, כגון: המכשירים שכבר קיימים בעסק, חווית משתמש, אבטחה, הרגלים, מוכנות למערכת פתוחה או סגורה ועוד. ניתן כמובן לבחור בשתי המערכות גם יחד (פתרון מועדף המכונה Cross Platform).
אלה הם רק כמה דברים לשקול. תקציב גם ייכנס למשוואה יחד עם גורמים שונים אחרים. כמובן שיש להמתין עם רכישת המכשירים עד לאחר בחירת בתוכנה.

2 בחירת תוכנה לניהול אנשי שטח:
פונקציונליות:
בטרם השקעתם במכשירים, תצטרכו לבחור בתוכנה חדשנית שתענה על צרכי הארגון שלכם. בלעדיה יהיה קשה לזכות בערך רב מהמכשירים החדשים שלכם.
למרות שניתן להשתמש בפתרון תוכנה סטנדרטי  (לדוגמא, אתם יכולים להשתמש בלוח השנה של Google לתזמון בסיסי), אתם תמצאו שפתרונות אלה אינם מספקים. כארגון גדל, תגלו שקשה יותר ויותר לנהל את הדברים בדרך זו. מומלץ להשקיע בפתרון מודולי ושלם כבר מההתחלה. כך  תהיו מוכנים לצמיחה ותוכלו לאמץ בהדרגה מודולים נוספים של המערכת ולגדול עם התוכנה.

אז מה תוכלו למצוא בפתרון? ובכן, זה מובן מאליו שהפתרון צריך לכלול יכולות ניידות, מה שמאפשר לצוות השדה להשתמש במכשירים ניידים לבצע את עבודתם היומית. הנה הדברים העיקריים שהם אמורים להיות מסוגלים לבצע באמצעות המסופונים:
 • הצגת סדר העבודה היומי שלהם 
 • צפייה בפרטי כל משימה ומשימה שהוקצתה להם
 • צפייה במלוא פרטי הלקוח, כולל המידע הרלוונטי לו, המחירונים המיוחדים שלו, המגוון שלו וכו'
 • הצגת ההיסטוריה ומלוא המידע הפיננסי אודותיו (חשבוניות, אובליגו וכד').
 • יכולת לעדכן ולשלוח למרכז בזמן אמיתי את המידע אודות העבודות שבוצעו
 • הצגת מלאי חלפים ועדכון מלאים 
 • צילום בשטח
 • החתמת הלקוח
 • יצירת ומשלוח מסמכים, הדפסה בשטח
 • ממשקים דו כיווניים אל ומאת מערכות הארגון  ועוד.
כל אלו הם הדרישות הבסיסיות מהפתרון הנייד - הארגון שלכם עשוי לדרוש פונקציות נוספות או תכונה ספציפית ייחודית לענף שלכם. 

התגברות על בעיות קישוריות:
תצטרכו גם לשקול מה קורה כאשר העובדים בשטח מתמודדים עם בעיות קישוריות. באופן בלתי נמנע יהיו מקרים בהם הם יפעלו באזורים בעלי כיסוי מצומצם של הרשת, כלומר ללא אינטרנט. כאשר הדבר יתרחש, לא תרצו שהם יאבדו מידע חיוני.
כדי להתגבר על כך, חפשו פתרון המאפשר עבודה גם במצב לא מקוון דהיינו גם ב - off-line. משמעות הדבר הוא שגם אם הקישוריות הולכת לאיבוד, המידע עדיין ניתן לגישה. סוכני השטח יכולים להמשיך לעבוד, עם או בלי אות.

הבטחת תאימות עם המכשירים שלכם:
בטרם אתם רוכשים כל תוכנה, וודאו שהיא מתאימה למכשירים ניידים עתידיים. הדבר קריטי לשמירת ההשקעה שלכם בה.
ככל שמדובר באפליקציות לאנשי שטח יש בדרך כלל שתי אפשרויות:
פתרון מקומי Native – אפליקציה שפותחה עבור פלטפורמה ספציפית כגון אנדרואיד או iOS. יישומים אלה בדרך כלל יש להוריד מחנות היישומים לפני שניתן להשתמש בהם. הם מחייבים התקנה במכשיר. יתר על כן, ספק התוכנה מוגבל ואינו יכול, במידת הצורך ,לעדכן עבורכם את התוכנה באופן מיידי.
פתרון וובי WEB  - אפליקציה אשר יכולה לשמש מספר מכשירים שונים (Cross Platform) וניתן לגשת אליה בדרך כלל דרך דפדפן.
הבחירה בין שני הסוגים היא כנראה אחת ההחלטות החשובות ביותר שתעשו. יישומי ווב מציעים נוחות רבה, וניתן לגשת למספר מכשירים ללא צורך בהורדות תוכנה. הם גם מבטיחים גמישות במכשירים, שכן אינכם מחויבים בשימוש במערכת הפעלה מסוימת אחת.

3 אימון הצוות:
אין להזניח את השלב הזה. הכשרה צריכה להיות חלק בלתי נפרד מכל השקעה בתוכנה או חומרה חדשה. כשזה מגיע לתוכנה, על הספק  להציע הדרכה כדי לסייע  לכם  להפיק את המירב מן המערכת. יש ארגונים שממנים משתמש על   "Super User" שיהיה מומחה התוכנה. הוא מיועד להכיר את המוצר היטב ולהיות הגורם המרכז אליו יפנו שאר הסוכנים במקרה הצורך.
ככל שתקפידו  להכשיר את הצוות שלכם להשתמש בטכנולוגיה החדשה,  ותשתפו אותם מראשית  התהליך, כך תצליחו לרתום אותם לשתף פעולה ולהשיג את המירב מהטכנולוגיה.

מעוניינים לאמץ תוכנה מתקדמת לניהול אנשי שטח על גבי מכשירים ניידים או טאבלטים?
הגעתם למקום הנכון! 
Weblet הינה המערכת החדשנית לניהול סוכני שטח, מתקינים, טכנאים, קריאות שירות ונותני שירות.
צרו עימנו קשר ללא התחייבות !
 
כל הזכויות שמורות לוובלט בע:מ. .אין להעתיק מהאתר ללא רשות בעל זכות היוצרים. הגנת זכות היוצרים חלה על כל צורת ביטוי   מדיניות פרטיות 
FacebookLinkedin
פרטי התקשרות -  וובלט​ - WEBLET
כתובתנו: מגדלי בסר 4, קומה 28
מצדה 7 בני ברק, מיקוד 5126112
טלפון: 03-6160808
פקס: 03-6160202
דוא"ל: info@weblet.co.il
WAZE: וובלט-WEBLET -אפליקציה לאנשי    שטח
או לחילופין נווטו אל :  
קישור ל WAZE 
GDPR